Líčenie očí

Líčenie očí je najobľúbenejšia téma pri otázkach ako sa líčiť a teda keďže oči sú zrkadlom duše, práve do nich sa pozeráme, keď sa s niekým rozprávame. Je to časť tváre, ktorú chce zvýrazniť každá žena a preto očiam budeme venovať náležitú pozornosť.

Ako zvoliť farbu

Nech zvolíte akýkoľvek očný tieň, mal by sa vám typologicky hodiť a mal by byť nejakým spôsobom zladený k oblečeniu.

Čoho by sme sa pri líčení mali držať

- zvolením matného tieňa sa eliminujú vrásky
- perleť vrásky zvýrazňuje, preto by ju nemali používať zrelšie ženy
- keď sa pred líčením napudrujú viečka, lepšie nám držia tiene
- denné líčenie očí by sa nemalo farebne prehnať
- večerné líčenie sa líči sýtejšie – kôli umelému svetlu
- ak máme unavené a červené oči, použijeme ukľudňujúce očné kvapky

Konzistencia tieňov

Práškové očné tiene – je to najobľúbenejší typ a nanáša sa buď štetcom, penovým aplikátorom, alebo prstami. Požadovanú sýtosť dosiahneme postupným nanášaním vrstiev. Niektoré sa nanášajú s vlhkým aplikátorom, čo zapríčiňuje ich lepšiu intenzitu a trvanlivosť.

Krémové očné tiene – sú veľmi efektné, len nemajú takú trvanlivosť, ako práškové.. Ak sú v bledých odtieňoch, nanášajú sa do vnútorného kútika oka a pod obočie, pekne oko rozjasnia a nerozmažú sa.

Tekuté očné tiene – sa nanášajú hubkou na tiene a po zaschnutí majú sametovú konzistenciu. Na oku sa správajú trvácne.

Ceruzkové očné tiene – sú na báze vosku a kreslia sa pomocou ceruzky. Používajú sa buď na celé viečko, alebo na jeho okrajové partie.

Očná linka

Nanášanie liniek sa mení ako móda sama. Pomáhajú nám skrášliť oči, podľa tvaru a veľkosti oka. Sú buď tekutej, ceruzkovej, práškovo-tuhej, či tuhej-krémovej konzistencie. Nanáša sa podľa typu oka, no nie na prevysnuté, či spadnuté viečka. Je veľmi pekná a efektná, ak je nanesená mäkko- nie v tvrdej línii, hlavne ak sa jedná o aplikáciu kajalovou ceruzkou. Nanáša sa tesne ku korienkom mihalníc a preťahuje sa podľa toho, aký tvar oka chceme dosiahnuť. Veľmi pekné efektové linky môžeme vytvoriť pomocou očných tieňov. Jemné rozotretie liniek pomocou tieňov môžeme dosiahnuť aj kozmetickou tyčinkou. V iných prípadoch používame rôzne hrubý štetec, najlepšie kolmo zastrihnutý.

Tvar očí

Vystupujúce oči – používa sa stredne tmavý matný tieň na celé pohyblivé viečko až k nadočnicovému oblúku. Tieň rozotrieme do stratena. Na horné viečko v blízkosti rias môžeme naniesť tmavú očnú linku, nie moc tenkú. Túto linku nanesieme aj pomocou kajalovej mäkkej ceruzky aj do vnútornej línie spodného viečka.....oko tým ústúpi.

Malé oči – používa sa svetlá farba na celé horné viečko. Okolo nadočnicového oblúka sa pridá tmavší odtieň, stred oka sa zvýrazní a malé oči sa zväčšia tým, že sa použije očná linka pod dolnými riasami a biela očná linka do vnútornej stranu dolného viečka. Oko sa opticky zväčší ešte pomocou špirály.

Blízko položené oči – potrebujú svetlý odtieň do vnútorného kútika a tmavší od stredu k vonkajšiemu kútiku oka.

Hlboko posadené oči – celé oko nalíčime svetlým tieňom, do prirodzeného záhybu a kúsok nad neho nanesieme tmavší očný tieň a oko môžeme obtiahnuť veľmi tenkou, svetlou linkou.

Ďaleko posadené oči – tmavší tieň nanášame do vnútorných kútikov, na vonkajšie svetlejší. Obočie môžeme dať bližšie k sebe.

Riasy

Na riasy slúži rôzna riasenka, podľa toho, aký chceme efekt.
- zvolením matného tieňa sa eliminujú vrásky
- perleť vrásky zvýrazňuje, preto by ju nemali používať zrelšie ženy
- keď sa pred líčením napudrujú viečka, lepšie nám držia tiene
- denné líčenie očí by sa nemalo farebne prehnať
- večerné líčenie sa líči sýtejšie – kôli umelému svetlu
- ak máme unavené a červené oči, použijeme ukľudňujúce očné kvapky

späť do poradenstva