Špeciálne efekty

Tu je niekoľko trikov, ako ešte viac oživiť naše líčenie...

Rozjasňovače

Sú v púdrovej, krémovej, tuhej, či gélovej konzistencii. Nanášajú sa na niektoré časti tváre, aby rozjasnili partie, väčšinou na boky tváre, lícne kosti do stratena. Pôsobia rozjasňujúco, ba priam magicky. Tieto pigmenty sú buď do zlata, strieborna, medena, ale aj s nádychom rôznych farieb. Tie krémovejšie konzistencie nanášame na mejkap a tie púdrovejšie na púder, aplikujú sa jemne a postupne, aby sme to neprehnali, lebo môžeme ľahko vyzerať ako kovová figúrka. Používajú sa na večerné príežitosti, no na mastnejší typ pleti s mierou, aby sme jej mastnejší dojem ešte neposilnili. Veľmi pekne vyzerajú na snedej opálenej pokožke, keď zdôrazníme ešte kosti v dekolte.

Trblietky

Sú momentálne veľmi obľúbené, sú v práškovej, sprejovej, či gelovej konzistencii. Aplikujú sa s mierou, aby sme tiež nevyzerali ako discoguľa....Sprejové sa aplikujú na vlasy, gelové na telo a práškové na tvár i na telo......Veľmi často sa aplikujú na nanesené očné tiene, rozjasˇujú viečka a dodávajú im čarovný pohľad.....No s aplikáciou veľmi opatrne, aby sa nedostali do oka, najlepšie si urobiť pod ne jemný mastný fim.

Umelé mihálnice

Dodávajú očiam nádherný, zároveň dramatický pohľad, predávajú sa buď v celku – v polmesiačiku, alebo po jednotlivých trsoch, ktoré sa nanášajú medzi mihalnice. Sú v rôznych tvaroch a veľkostiach, podľa toho, aký chceme urobiť efekt a aký máme tvar oka. Veľmi dôležité je aj to, aby sme si vybrali dobré lepidlo na mihalnice, ak nieje v balení, alebo sa nám vysušilo, treba hľadať silikónovejší typ lepidla, nie také, čo stvrdne na kameň, aby sme si mohli mihalnice ľahko odstrániť. Ak máme mihálnice pridlhé, je tiež možné ich po nalepení pristrihnúť, no toto by sme mali zveriť druhej osobe, lebo na to treba uhol pohľadu, ktorý dosiahneme ťažko a okrem toho môžeme ľahko prísť k úrazu.

späť do poradenstva