Starostlivosť a líčenie pier

Žiadny rúž nebude vyzerať dobre, pokiaľ aj pery nebudú v dobrom stave. Pretože pery majú málo mazových žliaz, a nemajú schopnosť si ani vytvoriť slnečný filter, prirodzený melanín, nemajú žiadnu ochranu. Pokožka pier je väčšinou suchá hlavne v zime, lebo ju dehydruje chladný a suchý vzduch....ale nakoľko škodí aj klíma, či slnečné žiarenie, v podstate je nebezpečie po celý rok. Pravidelné používanie balzamu na pery ponúka najrýchlejšie scelenie a uzdravenie suchých partií pier. Obsahujú vosky, oleje, niektoré i mentol, aloe, proste zložky ktoré ukľudňujú a liečia. Mnohé už aj obsahujú UV filter.

Problémy

Nakoľko žiadny rúž nevyzerá dobre na popraskaných perách, prevencia ich udrží v dobrom stave.
- balzam: k prevencii treba aplikovať balzam denne, aj cez okraj pier. Treba hľadať balzam s ochranným faktorom proti slnečnému žiareniu.
- praskanie pier: i tu je dobré použiť balzam aj pred spaním a nakoľko je to kôli suchému vzduchu, treba mať doma zvlhčovač.
- rozpíjanie rúžu: začína, keď je pokožka okolo pier bez kolagénu a elastického tkaniva, čo je následok veku, alebo fajčenia. Tu treba použiť voskovú kontúru na pery , to by mohlo pomôcť, aby za rúž nerozpil za túto líniu. Pokiaľ tu nepomôže kozmetika, tak kolagénová ijnekcia na vyhladenie.
- opary : bývajú spôsobené výrovou infekciou, aby ste sa vyhla novej infekcii, použite k naneseniu rúžu jednorazový vatový tampónik.

Typy rúžov

- odolná, dlhotrvajúca: síce vydrží, ale navodzuje pocit suchých pier
- rozjasňujúca: obsahuje sľudu, ktorá odráža svetlo
- matná: sýto matná, ale postráda vlhkosť, obsahuje hlavne púder
- krémová: obsahuje ľahké vosky, napr.včelý, no dlho nevydrží
- zvlhčujúca: sú jemné a lesklé, väčšinou obsahujú vit.E ,ceramidy
- lesklá: má vysoký obsah oleja, ale treba ju často aplikovať
- lesklá na pery: sú najtrendovejšie, jediná nevýhoda -častá aplikácia

Typy pre krásne pery

- svetlejšie odtiene rúžov sú najmodernejšie, tmavšie vyžadujú prax
- lesklý rúž, či s mokrým efektom pery opticky zväčšuje
- matné rúže vydržia dlhšie, ako lesklé
- kontúra by nemala byť tmavšia od rúžu
- tmavšie farby pery opticky zmenšujú
- ak sa dá do stredu svetlejší odtieň, pery vyzerajú plnšie
- farba rúžu vyzerá inak na perách a v tyčinke...

Typy k líčeniu pier

veľmi veľké pery - obtiahneme prirodzený obrys pier z vnútornej strany prirodzeným odtieňom, tu bude vyzerať neutrálny tón najprirodzenejšie. Matnejšie rúže budú lepšie, v tomto prípade by som viac pozornosti venovala očiam.
veľmi plné pery - vyhnúť sa teba jasným, lesklým, či intenzívnym farbám. Rúž použijeme iba v rámci prirodzenej línie pier obrys pier tiež.
veľmi úzke pery - použijeme tupšiu kontúru a maľujeme ju tesne nad prirodzený okraj pier a pery zamaľujeme až po kontúru....do stredu pier nanesieme svetlejšiu farbu, prípadne lesk.
nerovnomerné zafarbenie : na vyrovnanie farby použijeme make-up a podľa svetlejších, či tmavých miest nanesieme rôznu farebnú intenzitu, po otlačení pery hornú o spodnú sa farby rozptýlia.
pery v zrelom veku- tu treba urobiť voskovú bariéru so špeciálnou voskovou kontúrou, aby sa farba narozpíjala, potom nájdeme prirodzený odtieň rúžu, ktorý blízko zodpovedá prirodzenej farbe pier....tu by mohol byť aplikovaný rúž s dlhšou trvanlivosťou.

Typy na líčenie

- na pery používame balzamy, v lete, aj v zime. (aj s UV)
- na nanášanie pier je praktický štetec, hlavne na kútiky
- pred kontúrou môžeme zjemniť línie pier make -upom, pre mäkkú a presnú líniu
- ceruzka by nemala byť ani tupá, ani veľmi zastrúhaná
- ak ponáhľame, aplikácia prstom do stratena nič nepokazí, ak to nieje moc intenzívna farba.
- po otlačení rúžu do servítky a druhej aplikácii sa intenzita predĺži

späť do poradenstva